اخبار لرستان

اسامی کاندیدا های اصلاح طلب مجلس هشتم سراسر کشور

 این لیست ناقص اس و در روزهای آینده کامل تر خواهد شد.

همکلاسی (دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر):  ستاد انتخابات کشور و ستاد ثبت نام مستقر در فرمانداری تهران طی هفته گذشته عرصه حضور سیاسی دوباره و قدرت نمایی دو جناح عمده کشور در آستانه انتخابات هشتم مجلس بود. با آغاز زمان ثبت نام در هشتمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بسیاری از چهره های اصلاح طلب با حضور در ستاد انتخابات کشور و فرمانداری ها برای شرکت در انتخابات ثبت نام کردند .اسامی نامزدهایی که تاکنون ثبت نام کرده اند و به آن دست یافته ایم است ، به تفکیک حوزه های انتخابیه به شرح زیر است :(این گزارش بطور متناوب تکمیل خواهد شد)

 

 

تهران : اسحاق جهانگیری (وزیر صنایع دولت خاتمی) ، محمدرضا عارف (معاون اول دولت خاتمی) ،مرتضی حاجی (وزیر سابق آموزش و پرورش)، عیسی کلانتری (وزیر کشاورزی دولت خاتمی)، احمد خرم (وزیر راه و ترابری دولت خاتمی)، علی صوفی (وزیرتعاون دولت خاتمی) ، دعایی ، ،جمیله کدیور ، آرمین ، داود سلیمانی ،فاطمه راکعی،شهربانو امانی،بهزاد نبوی، مزروعی ، علی شکوری‌راد (نمایندگان مجلس ششم)، عباس میرزا ابوطالبی(قائم مقام حزب همبستگی) ، جهانبخش خانجانی سخنگوی وزارت کشور، محمد صدر(معاون وزارت خارجه دولت اصلاحات)، مرتضی الویری(شهردار اسبق تهران) ، عبدالله ناصری (سخنگوی ستاد ائتلاف اصلاح طلبان) ، شکوری راد ، دکتر نجفقلی حبیبی. افشین حبیب زاده (عضو خانه کارگر)، آذر منصوری ، مجید فراهانی ومصطفی تاج زاده، محمد سلامتی(دبیرکل سازمان مجاهدین). ، علی اشراقی(نوه امام) ، جهانبخش خانجانی و سیدمحمود میرلوحی، یدالله اسلامی دبیر کل مجمع ادوار مجلس شورای اسلامی ، فرج کمیجانی (دبیرکل مجمع فرهنگیان ایران اسلامی)، علیرضا تابش و سعید شریعتی ،حسن یونسی، فرزند حجت‌الاسلام و المسلمین علی یونسی ،کسری نوری، احمد شیرزاد(نماینده فعلی مجلس) ، شمس‌الدین وهابی (نماینده فعلی مجلس) ، الهه راستگو. اسماعیل گرامی مقدم (نماینده فعلی مجلس از بجنورد) ،علیرضا محجوب(نماینده فعلی مجلس) ،سهیلا جلودارزاده(نماینده فعلی مجلس) ،سید محمود دعایی(نماینده سابق مجلس) ،رسول منتجب‌نیا (نماینده ادوارمجلس) ،جواد اطاعت(نمایندهسابق مجلس) ،ابراهیم امینی (نماینده سابق مجلس) ، سید محمود میر لوحی معاون پارلمانی وزارت کشور در دولت اصلاحات ، حجت السلام محمد اشرفی اصفهانی ،محمدجواد حق ‌شناس (مدیر کل سابق وزارت کشور) ،محمد قمی (نماینده فعلی مجلس از پاکدشت) ،مجید انصاری(نماینده سابق مجلس ) ،ابوالفضل شکوری (نماینده سابق مجلس ) ، حمیدرضا جلایی پور فعال سیاسی و عضو شورای مرکزی حزب مشارکت ،علی اصغر خدایاری، معاون سابق وزیر علوممحمدرضا راه ‌چمنی (نماینده سابق مجلس ) ،مسعود سلطانی فر (استاندار دولت خاتمی) ، ملاوردی عضو کمیسیون زنان جبهه‌ی مشارکت،

 

کرج:سید علی میر باقری(مدیر کل سابق وزارت کشور ) ،شهبازی (فرماندار سابق) ،.محمد حسین خلیلی اردکانی (نماینده سابق مجلس) ،بهرام آجرلو ( دانشگاهی)

دماوند و فیروزکوه:مصطفی خانزادی(نماینده دوره ششم مجلس)، دکتر رامین (چشم پزشک)

 

اردبیل :ولی آذروش (نماینده فعلی مجلس ، اصلاح طلب) ، نورالدین پیرموذن (نماینده فعلی مجلس ، اصلاح طلب)علی محمد غریبانی، کمال الدین پیرموذن(شهردار سابق،اصلاح طلبان)

مهرانگیز مروتی (نماینده فعلی مجلس)از«خلخال و کوثر»،از ناصر نصیری(نماینده فعلی مجلس ،کاندیدای اصلاح طلبان) ،سهرابی نماینده شش دوره مجلس

تبریز:اکبر اعلمی ( نماینده فعلی مجلس) ،رضا عبادی (رییس سازمان میراث فرهنگی استان) ،محمدعلی سبحان اللهی (استاندار سابق آذربایجان شرقی) ،فریدون درویش زاده (معاون وزیر مسکن و شهرسازی دولت خاتمی)،غلامرضا شافعی ( وزیر صنایع دولت خاتمی) ،کریم عابدی ( معاون سابق سیاسی - امنیتی استانداری آذربایجان،)، شکور اکبر نژاد(رئیس شورای شهر دوم تبریز ) ،جبارزاده (نماینده فعلی مجلس) ،دکتر نجفی(معاون مستعفی آموزش و پرورش ) مسعود پزشکیان ( وزیر بهداشت دولت خاتمی )

میانه :سید حسین هاشمی(نماینده فعلی مجلس)

کلیبر :لیزاده ( نماینده دوره ششم مجلس)

ارومیه :اسدالله لطف عطا (مدیر کل سابق اوقاف ، فرماندار اسبق ارومیه) ،9.شهربانو امامی (نماینده دوره های پنجم و ششم مجلس)، عباس خورشیدی (معاون سابق سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان غربی )،جواد آقا زاده (رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی ) ، عبد الرحمان نقشین ( رئیس سابق آموزش و پرورش شهرستان)، مجید اسم حسینی ( معاون دانشکده علوم دانشگاه ارومیه) ،خانم مدرسی ( استاد دانشگاه )

اصفهان :سید محمود حسینی(استاندار سابق ) ، مرتضی مبلغ(معاون سیاسی وزارت کشور دولت قبل)

مدنیان (رئیس سابق آموزش و پرورش استان) ،تاج الدین (جبهه دوم خرداد) ،خانم مصوری منش(نماینده دوره ششم مجلس) ، حجتی ( مدیر کل سابق جهاد کشاورزی)از«اصفهان» کیان ارثی(نماینده ادوار گذشته مجلس از فریدن،رضوی(نماینده ادوار گذشته)از«نائین»،.

کاشان : دکتر توفیقی (نماینده کاشان در مجلس ششم، عضو هیئت علمی دانشگاه کاشان، معاون وزیر کشور دولت مهندس موسوی)، دکتر تقی آزاد ارمکی(جامعه شناس، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران)، دکتر مجتبی شریعتی (رئیس انجمن نانو کشور، رئیس سابق دانشگاه کاشان وعضو هیئت علمی دانشگاه تهران)، حسینی مکارم (اقتصاد دان و معاون سابق پست بانک)

ایلام :علی قنبری ( نماینده فعلی مجلس) ،علی عسگر احمدی ریسس سابق آموزش وپرورش و معرف بسطامی

بوشهر :اسماعیل تبادار ( استاندار سابق بوشهر) قائد زاده (فرماندار سابق بوشهر)

بروجن:میرزا کوچکی(نماینده دوره ششم)

اردل و فارسان :علی قنبری(نماینده سابق مجلس )

مشهد و کلات : حسن رسولی ( استاندار سابق خراسان رضوی) ،حسین آفریده ( نماینده فعلی شیروان ، کاندیدای اصلاح طلبان ) ،مهندس امینی(استاندار سابق سیستان و بلوچستان)،علی ظفرزاده (نماینده سابق مجلس )غلام حسین تکفلی( نماینده دوره ششم ) علی صالح آبادی ( حزب همبستگی ) محمد صادق جوادی حصاری ( روزنامه نگار ) علی فریدونی

اهواز:دکتر حیات ممبینی ( رییس سابق دانشگاه علوم پزشکی اهواز) حمید زنگنه ( نماینده فعلی مجلس) عبدالله طرفاوی (معاون سابق وزارت دفاع) آقا غلامرضا شریعتی معاون سابق استانداری خوزستان ، دکتر حسین زاده مدیر کل سابق اجتماعی استانداری خوزستان و عمویی

بهبهان:ولی الله شجاع پوریان(نماینده فعلی مجلس)

سمنان :محمد علی غریب شایان ( عضو مستعفی شورای شهر سمنان ) سید طاهر طاهری ( نماینده ادوارگذشته مجلس از سمنان ) مصطفی کواکبیان ( حزب مردمسالاری )

بابل: مهندس نریمان (نماینده مجلس ششم)

رشت : صادقزاده احمد رمضانپور (نماینده دوره ششم مجلس ، مشارکت) روشنک سیاسی حاجی پور(معاون سابق فرماندار رشت)

زنجان : احمدحکیمی پور، نصرالله نصیری استاد دانشگاه زنجان

ساری : علی اضغر یوسف نژاد نماینده دوره پنجم

سبزوار: مرتضی خیرآبادی (نماینده مجلس ششم)

سنندج : توفیقی و جلال جلالی زاده

شیراز : دکتر سپهر رییس شاخه سازمان مجاهدین فارس، قاسم مرادی رییس مشارکت فارس.معافیان (رئیس سابق سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان) دکتر قادری ( شهردار سابق شیراز ، حامیان دولت )

دکترکریم زارع(معاون دانشگاه آزاد اسلامی) مهندس حجازی ،

قزوین : قدرت الله علیخانی (نماینده فعلی مجلس از بویین زهرا و آوج) .محمد علیخانی (نماینده فعلی مجلس از قزوین یا احتمالا از تهران ) دکتر بهشتی سرشت(رئیس جبهه مشارکت قزوین) .محمد فاضل الموتی (رئیس سابق آموزش و پرورش) .سید ناصر قوامی (نماینده دوره ششم مجلس)

بویین زهرا و آوج :علی ربیعی(مشاور رئیس جمهور سابق سید محمد خاتمی) از »

تاکستان:امیر طاهرخانی (کاندیدای اصلاح طلبان)از «تاکستان»

قم : محمدعلی سبحانی (سفیر پیشین ایران در لبنان)

کرمان : محمد علی کریمی (استاندار سابق کرمان ).سید حسن خوشرو (نماینده دوره ششم مجلس) .دکتر ناهید افتخار (عضو سابق شورای شهر).دکتر فدایی(معاون عمرانی استانداری)

گچساران : غلامرضا تاجگردون(معاون سابق سازمان مدیریت و برنامه ریزی

گرگان : علی اصغر احمدی (دبیرکل حزب همبستگی)

گرمی : ناصرنصیری (عضو فراکسیون اقلیت)

مشهد : حسین کاشفی (معاون دبیرکل حزب مشارکت)، سیدحسن رسولی (مدیرعامل بنیاد باران) ، علی ظفرزاده (دبیرکل جمعیت تولیدگرایان)، عجم ، صالح آبادی(مدیرمسئول روزنامه همبستگی) ،حسن رنجبر ، حسین آفریده.

زاهدان: علی غلامی ، پرویز بهادر زهی ، طباطبایی (ریاست دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، )

باقر کرد ( نماینده دوره ششم مجلس)

سواد کوه و قائم شهر: جواد حق نظر عضو انجمن اسلامی معلمان و جبهه مشارکت

شهرکرد:نصرالله ترابی معاون سیاسی امنیتی استانداری چهار محال بختیاری

بروجن: میرزا کوچکی نماینده سابق مجلس ،

کوهدشت: صدور

زابل /حجازی نیا

سراوان: محمد رفیعی ده باری قروه: دره وزنی و قادر مرزی

سقز وبانه حسین فیروزی و احمد عزیزی

دهل ران :مهران عباس رشنوادی و رضا افسرده

سنندج : جلالی زاده و توفیقی و آریتکاس اقبال

خرم آباد:شجاع دریک وند (فرماندار سابق خرم آباد) ناصر غلامرضایی(عضو مستعفی شورای سوم شهر) .نصرت الله جهانی چگینی(عضو شورای شهر اول و دوم خرم آباد)

همدان:زبردست ( استاندار قبلی همدان) شریف زادگان (وزیررفاه در دولت خاتمی)

ملایر:بیژن شهبازخانی ( نماینده فعلی مجلس)

یزد :حجه الاسلام سید محمد رضوی (نماینده دوره ششم یزد ) مهندس کلانتری (استاندار پیشین )

اردکان:محمد رضا تابش (نماینده فعلی مجلس)از «اردکان»

لاهیجان: ایرج ندیمی(نماینده فعلی مجلس)

بندر انزلی: هادی حق شناس(نماینده فعلی مجلس)

بابل:محسن نریمان (نماینده دوره ششم مجلس )

بهشهر و نکا: علی اصغر رحمانی خلیلی

نوشهر و چالوس: انوشیروان محسنی بند پی

قائمشهر: ولی رعیت

* * * *

اصلاح طلبانی که نام نویسی نکردند

 

برغم ثبت نام گسترده اصلاح طلبان در تهران و سایر شهرهای کشور ، تعدادی از نامزدهای پیشنهادی احزاب که در فهرست 300 نفره تهران قرار داشتند ، حاضر به ثبت نام نشدند.

اسامی تعدادی از این فعالان سیاسی اصلاح طلب به شرح زیر است:موسوی لاری رییس ستاد ائتلاف اصلاح طلبان ، حبیب الله بیطرف عضو شورای سیاستگزاری ائتلاف اصلاح طلبان، حسین مرعشی عضو شورای سیاستگزاری ائتلاف اصلاح طلبان، اشرف بروجردی عضو شورای سیاستگزاری ائتلاف اصلاح طلبان ، سیدصفدر حسینی عضو شورای سیاستگزاری اصلاح طلبان، حسین کمالی عضو شورای سیاستگزاری ائتلاف اصلاح طلبان ، مهدی علیخانی عضو شورای سیاستگزاری ائتلاف اصلاح طلبان ، محسن میردامادی دبیرکل جبهه مشارکت ، غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران، محسن صفایی فراهانی ، عضو ارشد جبهه مشارکت ، مصطفی معین ، محمد ستاری فر ، دکتر امین زاده ، زهرا اشراقی و زهرا شجاعی رییس مجمع زنان اصلاح طلب

 

* * * *

خبرگان

تهران : آیت اله محمدرضا توسلی

قزوین : آیت اله محمدی تاکندی

+ نوشته شده در  86/10/11ساعت   توسط   |